LENGVOSIOS ATLETIKOS ASOCIACIJA

2014-09-27 Legendos kviečia į “Vingio” stadioną

Marytė Marcinkevičiūtė
SPORTAS.INFO

Olimpinio čempiono Romo Ubarto disko metimo taurės varžybose bus galima sutikti ne vieną legendinį Lietuvos sportininką.

Po trejų metų pertraukos Lengvosios atletikos asociacijos valdybos pirmininko, rinkodaros direktoriaus  Algirdo Maldūno iniciatyva atgaivintos Romo Ubarto taurės disko metimo varžybos. Prie šio renginio organizavimo aktyviai prisidėjo ir disko metimo legendos - pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas Romas Ubartas ir dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, kurie savo draugus, trenerius, lengvosios atletikos gerbėjus kvietė atvykti į metikų šventę.   
 
 
„Iš pradžių taurės varžybas norėjome rengti tarptautines, pakviečiant dalyvauti artimiausių šalių - Lenkijos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos jaunuosius disko metikus. Jau ankstyvą pavasarį pradėjome kalbinti tų šalių lengvosios atletikos federacijų vadovus. Tačiau netrukus susidūrėme su finansinėmis problemomis, negalėjome surinkti tiek pinigų, jog galėtume surengti tarptautines varžybas Pinigai buvo didžiausia mūsų problema. Lemiamu momentu mums pagelbėjo bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ ir naujasis mūsų rėmėjas - „Marceliukės klėtis“ savininkas, buvęs krepšininkas Vytenis Urba“, - sako A. Maldūnas. 
 

Varžybas Lengvosios atletikos asociacija rengia kartu su lengvosios atletikos metikų klubu „Heraklidu“ (prez. Normantas Paliokas). Daug padėjo ir LLA prezidentas Algirdas Šešelgis, dideli lengvosios atletikos entuziastai Remigijus Karalius, Edmundas Liekis, Normantas Paliokas ir jo sūnus Mantas, Kęstutis Kundrotas, Kazimieras Kuprys, Antanas Pociūnas, kt. 

Kadangi atnaujintame "Vingio" stadione nėra įgarsinimo aparatūros, buvęs disko metikas, o dabar Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos kūno kultūros mokytojas Antanas Pociūnas sutiko atsinešti visą savo aparatūrą ir netgi komentuoti varžybas. Su LAA vadovais praėjusio ketvirtadienio vakarą jis buvo nuvažiavęs į „Vingio“ stadioną pasižiūrėti, kad per varžybas neiškiltų jokių problemų.  

Lengvosios atletikos maniežo ir stadiono direktorius Egidijus Zvilna į "Vingį" važybas įleido nemokamai. Jos prasidės 12 val. Kadangi lengvosios atletikos sezonas jau pasibaigęs, suaugusieji sportininkai atostogauja, todėl Romo Ubarto taurė skirta jaunimui. Varžybose bus rungtyniaujama dėl keturių pagrindinių prizų – jaunimo ir jaunių grupėse (jauniai, jaunės, merginos ir jaunuoliai). Varžybos yra atviros, jose dalyvaus geriausieji Lietuvos jaunieji disko metikai. 

Tarp šventės svečių – pats R. Ubartas, V. Alekna, pirmoji moteris pasaulyje į tolį nuskriejusi  už 7 m ribos Vilhelmina Bardauskienė, pirmasis Lietuvos imtynininkas pasaulio čempionas Rimantas Bagdonas, Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo dalyvis, olimpinių žaidynių šios rungties rekordininkas Adolfas Aleksiejūnas, Seimo narys Artūras Skardžius, pirmasis LLA prezidentas Viktoras Majauskas.
 
Visų nugalėtojų ir prizininkų laukia prizai, medaliai, „Gijos“ dovanos. Savo taurės varžybomis ypač rūpinasi R.Ubartas, kuris domisi dalyvių skaičiumi, sporto bazės nuoma, nugalėtojų apdovanojimu.