LENGVOSIOS ATLETIKOS ASOCIACIJA

Olimpinių startų aidai

2016 sausio mėn. 26 d. 11:38:03
Evaldas GELUMBAUSKAS

Geriausi pasaulio atletai šią vasarą Rio de Žaneire grumsis dėl olimpinių medalių. Tolimojoje Brazilijoje vyksiančioje sporto šventėje dalyvaus ir Lietuvos sportininkai. Nuo 1952 m. lietuviai iš olimpinių žaidynių grįždavo su apdovanojimais. Sporto veteranai neabejoja, kad olimpinių medalių derlius užderės ir Rio de Žaneire.

Savaitgalį Vilniaus sporto veteranų klubo „Aidas“ ir Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) iniciatyva surengtame susitikime dalyvavo gausus buvusių sportininkų, praeityje savo pergalėmis garsinusių Lietuvą, būrys. Sveikinimo žodį taręs LAA prezidentas Algirdas Šešelgis atkreipė dėmesį, kad sporto veteranų sąskrydis simboliškai pradeda ir olimpinius metus. „Po kelių mėnesių Brazilijoje, Rio de Žaneire, pajėgiausi planetos ir Lietuvos sportininkai stos į olimpinę kovą. Neabejoju, kad visų mūsų laukia puiki sporto šventė, kurioje bus atverstas naujas istorijos puslapis ir įrašytos naujos pavardės. Tačiau be praeities pergalių nebūtų naujų laimėjimų. Žinau, kad visi olimpiečiai prisimena jus kaip pavyzdį. Jūs įrodėte, kad Lietuvos sportininkai gali ne tik dalyvauti olimpiadose, bet ir kovoti dėl pačių aukščiausių vietų“, - kreipdamasis į buvusius olimpiečius teigė A.Šešelgis.

Vilniuje vykusioje sporto veteranų sueigoje daug dėmesio sulaukė ir buvę olimpiečiai. Prisiminimais dalijosi 1976 m. Monrealio ir 1980 m. Maskvos olimpinių žaidynių čempionė, geriausia visų laikų Lietuvos krepšininkė Angelė Rupšienė, 1964 m. Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis, olimpinio rekordo 300 metrų bėgimo su kliūtimis autorius lengvaatletis Adolfas Aleksejūnas, taip pat ir 1960 m. Romos bei 1968 m. Meksiko olimpinių žaidynių prizininkas irkluotojas Antanas Bagdonavičius.

Prieš keturis dešimtmečius pirmąja krepšininke olimpine čempione tapusi A.Rupšienė prisiminė, kad ir jai teko lankytis Rio de Žaneire. „1971 m. pasaulio moterų krepšinio čempionatas vyko Brazilijoje, mes žaidėme San Paule ir Rio de Žaneire, ten iškovojau savo pirmąjį pasaulio čempionės titulą. Tačiau olimpinis krepšinio turnyras buvo visai kitokio pobūdžio. Vis dėlto pasaulio čempionate dalyvauja tik krepšininkės, o olimpinėse žaidynėse - sportininkai iš viso pasaulio. Tai tikra sporto šventė, apie kurią aš iki tol nieko nežinojau, nes iki 1976 m. moterų krepšinio olimpinėse žaidynėse tiesiog nebuvo“, - prisiminė A.Rupšienė.

Sporto veteranų sueigos dalyviai ne tik prisiminė jaunystę, bet ir linkėjo sėkmės Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dalyvausiantiems lietuviams. Savo ruožtu buvusiems sportininkams stiprios sveikatos ir ilgų gyvenimo metų linkėjo renginio organizatoriai, dalyvius pagerbę maloniomis atminimo dovanomis.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
Šaltinis: respublika.lt