LENGVOSIOS ATLETIKOS ASOCIACIJA

Šventėje - lengvosios atletikos legendos

2014 m. gruodžio 5 d.
Marytė Marcinkevičiūtė, SPORTAS.INFO


Lengvosios atletikos asociacijos sezono pabaigtuvių šventėje daugiausia dėmesio sulaukė Virgilijus Alekna. Bet pamiršti nebuvo ir kiti susirinkusieji. Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo šventę restorane „Marceliukės klėtis“ buvo galima pamatyti ir legendinius Lietuvos lengvaatlečius.
Gausiai besirenkančius sportininkus, kūno kultūros mokytojus, trenerius, rėmėjus, gimnazijų direktorius, svečius jau prie restorano pasitiko LAA vadovybė – prezidentas, Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, viceprezidentas Algirdas Maldūnas ir generalinis sekretorius Egidijus Karalius. 
 
Tautiniais drabužiais ir asociacijos apranga pasipuošusios merginos visus palydėjo į trečią aukštą, kur vyko šventinis vakaras. Svečius pasitiko muzikinė grupė „Šiam vakarui“, kurioje akordeonu groja ir didelis lengvosios atletikos entuziastas, buvęs metikas Antanas Pociūnas. 

GERI METAI. Žodį taręs LAA prezidentas A. Šešelgis pasidžiaugė, kad nors 2014-ieji ir prabėgo labai greitai, tačiau asociacijai jie buvo ypač turiningi: sėkmingai surengtos olimpinio čempiono Romo Ubarto taurės varžybos, Vilniaus gimnazijų kroso varžybos, pirmasis bėgimas „Šimonių giria – Svėdasai“. Prezidentas tikisi, kad ir kitais metais šie renginiai vyks ir visiems linkėjo geros sveikatos.

Pirmasis LAA prezidentas Viktoras Majauskas teigė, kad buvo padarytas labai teisingas žingsnis įkurti Lengvosios atletikos asociaciją. Daug gražių žodžių jis skyrė asociacijos valdybos pirmininkui, rinkodaros vadovui A.Maldūnui, kuris ėmė burti klubų vadovus, surado daug rėmėjų, kurie dabar būna per visas varžybas ir į jas atvažiuoja ne tuščiomis. 

Seimo narys, didelis sporto entuziastas Artūras Skardžius asociacijai ir asmeniškai Virgilijui Aleknai perdavė Lietuvos premjero Algirdo Butkevičiaus linkėjimus. „Asociacijai metai buvo dosnūs. Linkiu kuo didžiausios sėkmės ir gerų rezultatų, kovojant su metrais, sekundėmis, o kiekvienam – sveikatos ir šeimyninės laimės“, - kalbėjo A. Skardžius, kuris buvo pakviestas įteikti ir apdovanojimų.      

DĖMESYS. Šventėje niekas nebuvo užmirštas. Ypač didelis dėmesys buvo skirtas visų laikų geriausiam Lietuvos lengvaatlečiui, dukart olimpiniam ir pasaulio čempionui, 2005 m. geriausiam Europos lengvaatlečiui Virgilijui Aleknai, kurį Lengvosios atletikos asociacija  išlydėjo iš didžiojo sporto: LAA prezidentas A.Šešelgis jam įteikė originalų „Stiklitos“ prizą – šešiabriaunį deglą, papuoštą legendinio sportininko nuotraukomis iš svarbiausių metų varžybų. 

„Tikrai originalus prizas, dabar namie jam reikės surasti deramą vietą“, - sakė V. Alekna. LAA generalinis rėmėjas, UAB „Gija“ generalinis direktorius Valdas Pacevičius legendiniam disko metikui įteikė megztinį su asociacijos ir bendrovės ženklais, ir sportininkas tuoj pat, nusivilkęs švarką, jį pasimatavo. Tiko. Netgi rankovės, kurios dažniausiai būna per trumpos. „Gražus megztinis“, - tarė disko metimo legenda.
 

Naujasis asociacijos rėmėjas „Vilniaus duona“ V. Aleknai įteikė galingą lietuviškos duonos kepalą, o gėlių puokštę – Europos čempionė, pirmoji pasaulio moteris, į tolį nuskriejusi už 7 m ribos Vilhelmina Bardauskienė bei pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas.  

Su trimis Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždėmis visi panoro fotografuotis, gauti jų autografus ant naujai išleisto LAA 2015 m sporto kalendoriaus, ant kurio viršelio būtent nufotografuotos šios legendos. Pirmą sykį renginyje pabuvojęs Lietuvos darbo biržos vadovas Vidas Šlekaitis taip pat suskubo gauti autografą.

„Vilniaus duona“ nustebino ir visus šventės dalyvius, jiems įteikė krepšį dovanų su bendrovės gaminama produkcija.    

APDOVANOJIMAI. Olimpinis čempionas V. Alekna ir asociacijos valdybos pirmininkas A. Maldūnas apdovanojo rėmėjus – „Gija“, „Stiklita“, „Gelsauga“, „Vilniaus alus“, „Langvarta“, „Vilniaus duona“, „Marceliukės klėtis“, „Respublikos leidiniai“, „Sport 1 TV“ ir kitus.

„Džiaugiamės, kad kasmet mūsų renginiuose gausėja jaunimo, paauglių, kuriuos geriausiuosius stengiamės paskatinti rėmėjų dovanomis. Ypatingai noriu padėkoti rėmėjams. Linkiu, kad jiems 2015-ieji būtų dar geresni. Kai jiems metai bus geri, tai ir mums bus gerai. Mums jau daug kas pavydi geros veiklos, tačiau mes nežadame sustoti, žengsime į priekį“, - kalbėjo A. Maldūnas.

Salėje stalai buvo nukloti vaišėmis – „Rokiškio sūris“, „Vilniaus alus“, Druskininkų „Hermis“ produkcija, taip pat „Marceliukės klėtis“ pagamintais cepelinais, vėdarais, bulviniais blynais, kitais karštaisiais patiekalais. 

Anykščių meras Sigutis Obelevičius išgirdo, kad didele kalnų slidinėjimo entuziaste tapo garsioji V.Bardauskienė, kuri sausio pirmosiomis dienomis rengiasi vykti slidinėti į Šveicariją ir ją pakvietė atvažiuoti paslidinėti ir ant Kalitos kalno. Meras prakalbo apie tai, kad anykštėnai, padedant Lietuvos nacionalinei slidinėjimo asociacijai,  Anykščiuose nori įsteigti slidinėjimo centrą.         

Už lengvosios atletikos populiarinimą buvo apdovanoti gimnazijų direktorė Jolanta Knyvienė (Simono Daukanto gimnazija), kūno kultūros mokytojai Nijolė Gudžiūnienė („Minties“ gimnazija), Jūratė Raškauskienė („Pilaitės“ gimnazija), Kęstutis Kundrotas (Simono Daukanto gimnazija), Arūnas Giedraitis (Žirmūnų gimnazija), Jonas Ramaška (Mykolo Biržiškos gimnazija), Edmundas Liekis („Žemynos gimnazija“), Kazimieras Kuprys (Salomėjos Nėries gimnazija), Juozas Varnelis (Karoliniškių gimnazija), Dainius Tamulevičius (Algirdo Brazausko gimnazija), dėstytojas Jonas Pečiūra (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) ir kt.
 
Buvo apdovanoti ir Anykščių meras Sigutis Obelevičius, bėgimo „Šimonių giria – Svėdasai“ iniciatorius Valdas Pajarskas. 

Žodis buvo suteiktas ir „Marceliukės klėtis“ vadovui, praeityje puikiam krepšininkui, Vilniaus „Statybos“ žaidėjui Vyteniui Urbai, kuris pasidžiaugė sėkmingais asociacijos metais ir pakvietė visus dažniau lankytis jo restorane. 
   
Šaltinis: sportas.info